ART STREFA 2023

PODSUMOWANIE

Po raz kolejny w Starym Sączu odbyły się warsztaty dla dzieci i młodzieży ART Strefa. Uczestnicy z całej Polski mogli wspólnie z instruktorami odkrywać i pogłębiać swoje talenty i pasje. W warsztatach wzięło udział w tym roku ponad 100 dzieci i młodzieży. Wśród poszczególnych zajęć odbyły się warsztaty montażu wideo, graffiti, wokalne, teatralne, fotograficzne oraz zajęcia muzyczne dla najmłodszych.

ART STREFA 2023

Warsztaty fotograficzne

Grupa młodych fotografów pod czujnym okiem Piotra Babisza uwieczniała wszystkie wydarzenia związane z Art Strefą oraz trwającej równolegle Strefy Chwały Festiwal. Uczestnicy warsztatów mogli nauczyć się przełamywać granicę między fotografem a osobą fotografowaną, poznali także praktyczną wiedzę zastosowania aparatów fotograficznych, którą zapamiętają na długo.

Zobacz zdjęcia uczestników warsztatów!

ART STREFA 2023

Warsztaty montażu, postprodukcji i video art

Filmowcy również byli widoczni na całym Placu Papieskim w Starym Sączu, ponieważ poprzez praktyczną naukę zdobywali wiedzę i umiejętności, a przede wszystkim kadry do filmu, którzy sami w pełni przygotowali. Pomagali im doświadczeni operatorzy i montażyści, Grzegorz Juziak oraz Krzysztof Mucha, którzy uczyli młodych, by wyrażali siebie w sposób filmowy.

ART STREFA 2023

Warsztaty z graffiti

Podobnie jak w 2022 w miejscu owianej sukcesami “wielkiej ryby” grupa graffiti podjęła trud przyozdobienia drewnianego budynku za Ołtarzem Papieskim. Wraz z prowadzącym Mariuszem Brodowskim “mgr Mors” uczestnicy zaprojektowali na szablonach własne grafiki, by później przenieść je na ścianę. I znów ta właśnie ściana okazała się strzałem w dziesiątkę i budziła ogromne wrażenie na pozostałych uczestnikach ART Strefy i zgromadzonych osób na Strefie Chwały Festiwal.

ART STREFA 2023

Warsztaty muzyczne dla najmłodszych

Najmłodsi uczestnicy warsztatów ponownie uczyli się poprzez zabawę. Pod okiem Grażyny Winiarz, pedagoga z wieloletnim doświadczeniem, nauczyli się techniki gry na tzw. Bum Bum Rurkach, ciekawych tańców, zabaw i piosenek. Zajęcia rytmiczne przysłużyły się z kolei do rozwoju dzieci i umuzykalnienia małych uczestników.

ART STREFA 2023

Warsztaty wokalne

Zajęcia wokalne w tym roku poprowadził Adam Czapla, uczestnicy przygotowali i zaprezentowali medley znanych utworów chrześcijańskich. Oprócz tego dzięki ćwiczeniom i zajęciom wokalnym nauczyli się, jak wspomóc nasz głos uruchamiając całe ciało. Ich występ zapoczątkował także udział wokalistów w wieczorze uwielbienia 10 lipca w ramach Strefy Chwał Festiwal. Publiczność była zachwycona.

ART STREFA 2023

Warsztaty teatralne

Zajęcia teatralne poprowadziła aktorka Małgorzata Mikołajczak. Uczestnicy wzięli na warsztat improwizację. Jak sami mówili, nauczyli się słuchać siebie, co przyniosło efekty we współpracy i stworzeniu ciekawych scen. Podczas prezentacji zebrani mogli zobaczyć sztukę o stworzeniu świata, a także krótką improwizację wszystkich młodych aktorów. 

ART STREFA

Kontakt

12 + 7 =