ART STREFA 2022

PODSUMOWANIE

W dniach od 8 do 12 lipca w Starym Sączu odbyły się warsztaty dla dzieci i młodzieży ART Strefa. To kolejna odsłona warsztatów, które zrzeszają dzieci i młodzież z całej Polski, które wspólnie z instruktorami odkrywają i pogłębiają swoje pasje i talenty. W tegorocznej ART Strefie uczestniczyło ponad 90 uczestników. Wśród poszczególnych zajęć odbyły się warsztaty montażu wideo, graffiti, wokalne, teatralne, fotograficzne oraz zajęcia muzyczne dla najmłodszych.

ART STREFA 2022

Warsztaty fotograficzne

8 lipca Plac Papieski w Starym Sączu zamienił się w prawdziwą kopalnię talentów. Zgromadzeni uczestnicy podzielili się na grupy i pod okiem instruktorów szlifowali to, co najbardziej ich interesuje. Przechadzając się do w okolicach Ołtarzu Papieskiego, zewsząd można było spotkać małych i nieco starszych fotografów, którzy pod okiem Piotra Babisza uwieczniali wszystko to, co działo się w pozostałych grupach warsztatowych oraz podczas trwającej równolegle Strefy Chwały Festiwal.

Zobacz zdjęcia uczestników warsztatów!

ART STREFA 2022

Warsztaty montażu, postprodukcji i video art

Podobną rolę spełniali uczestnicy warsztatów montażu, postprodukcji i video-art, którzy uczyli się jak filmować i montować ciekawy spoty promocyjne czy też krótkie wywiady. Warsztaty filmowe prowadzili doświadczeni operatorzy i montażyści, Grzegorz Juziak oraz Jędrzej Niestrój.

ART STREFA 2022

Warsztaty z graffiti

Tuż obok Mariusz Brodowski („Mgr Mors”) przygotowywał wraz ze swoją grupą artystyczną prace w ramach zajęć z graffiti, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Końcowa praca – wielka ryba – zrobiła ogromne wrażenie na pozostałych uczestnikach ART Strefy i zgromadzonych osób na Strefie Chwały Festiwal.

ART STREFA 2022

Warsztaty muzyczne dla najmłodszych

Najmłodsi uczestnicy warsztatów mieli okazję pod okiem Grażyny Winiarz, pedagoga z wieloletnim doświadczeniem, uczyć się techniki gry na tzw. Bum Bum Rurkach, ciekawych tańców, zabaw i piosenek. Zajęcia rytmiczne przysłużyły się z kolei do rozwoju dzieci i umuzykalnienia małych uczestników.

ART STREFA 2022

Warsztaty wokalne

Zajęcia muzyczne w tym roku rozbudowane zostały o zajęcia wokalne, które poprowadził trener wokalny Adam Czapla. Podczas finałowej prezentacji grupa zaprezentowała 3 utwory, w tym 2 autorskie piosenki stworzone podczas warsztatów. Grupie towarzyszyła także Natalia Kawalec, finalistka The Voice Kids 3.

ART STREFA 2022

Warsztaty teatralne

Nowością były też warsztaty teatralne. Poprowadził je aktor Leszek Zduń, który był zafascynowany umiejętnościami, pomysłami i zaangażowaniem młodzieży.

ART STREFA

Kontakt

15 + 9 =