ART STREFA 2021

PODSUMOWANIE

W dniach od 9 do 12 lipca w Starym Sączu odbyły się warsztaty dla dzieci i młodzieży ART Strefa. To kolejna, trzecia już odsłona warsztatów, które zrzeszają dzieci i młodzież z całej Polski, które wspólnie z instruktorami odkrywają i pogłębiają swoje pasje i talenty. W tegorocznej ART Strefie uczestniczyło ponad 50 uczestników. Wśród poszczególnych zajęć odbyły się warsztaty montażu wideo, graffiti, taneczne, fotograficzne oraz zajęcia muzyczne dla najmłodszych.

ART STREFA 2021

Warsztaty fotograficzne

9 lipca Plac Papieski w Starym Sączu zamienił się w prawdziwą kopalnię talentów. Zgromadzeni uczestnicy podzielili się na grupy i pod okiem instruktorów szlifowali to, co najbardziej ich interesuje. Przechadzając się do w okolicach Ołtarzu Papieskiego, zewsząd można było spotkać małych i nieco starszych fotografów, którzy pod okiem Piotra Babisza uwieczniali wszystko to, co działo się w pozostałych grupach warsztatowych oraz podczas trwającej równolegle Strefy Chwały Festiwal. 

Zobacz zdjęcia uczestników warsztatów!

ART STREFA 2021

Warsztaty montażu, postprodukcji i video art

Podobną rolę spełniali uczestnicy warsztatów montażu, postprodukcji i video-art, którzy uczyli się jak filmować i montować ciekawy spoty promocyjne czy też krótkie wywiady. Warsztaty filmowe prowadzili doświadczeni operatorzy i montażyści, Grzegorz Juziak oraz Jędrzej Niestrój.

ART STREFA 2021

Warsztaty tańca Hip Hop

Na scenie umieszczonej na Placu Papieskim można było podziwiać tańczące dzieci i młodzież, które pod opieką instruktorki tańca, Julii Starzyk przygotowywały specjalny układ choreograficzny, który został zaprezentowany podczas występów finałowych.

ART STREFA 2021

Warsztaty z graffiti

Tuż obok Mariusz Brodowski („Mgr Mors”) przygotowywał wraz ze swoją grupą artystyczne prace w ramach zajęć z graffiti, które cieszyły się dużym zainteresowaniem, a końcowe prace uczestników zrobiły ogromne wrażenie na pozostałych uczestnikach ART Strefy i zgromadzonych osób na Strefie Chwały Festiwal.

ART STREFA 2021

Warsztaty muzyczne dla najmłodszych

Najmłodsi uczestnicy warsztatów mieli okazję pod okiem Grażyny Winiarz, pedagoga z wieloletnim doświadczeniem, uczyć się techniki gry na tzw. Bum Bum Rurkach, ciekawych tańców, zabaw i piosenek. Zajęcia rytmiczne przysłużyły się z kolei do rozwoju dzieci i umuzykalnienia małych uczestników.

W niedzielę, 11 lipca odbyła się prezentacja owoców pracy dzieci
i młodzieży w ramach ART Strefy, która była pięknym widowiskiem, wywołującym moc radości, a nawet wzruszenia. Wieczór uświetnił występ Natalii Kawalec, finalistki The Voice Kids 3.

Organizatorem warsztatów jest stowarzyszenie Muza Dei – nowoczesna organizacja pozarządowa, działająca na rzecz promocji polskiej kultury oraz budowania silnych więzi rodzinnych. W oparciu o trzy wyznaczniki – Prawda, Dobro, Piękno – pragnie budować Nową Kulturę, której fundamentem są wartości chrześcijańskie oraz bogata kultura Narodu Polskiego. Muza Dei organizuje wydarzenia artystyczne, warsztaty muzyczne, konferencje oraz spotkania profilaktyczne.

 

ART STREFA

Kontakt

10 + 4 =